Szkoła magicznych zwierząt

Die Schule der magischen Tiere

reż. Gregor Schnitzler
Niemcy, Austria 2021 / 89’
dubbing, angielskie napisy
nośnik: DCP

Jesteście gotowi na prawdziwą magię? Zapraszamy do szkoły, której uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami! Zagadka, przyjaźń i gadający lis już od pierwszego dnia czekają na nową uczennicę Idę. Co wyniknie z tego nietypowego połączenia?

Ida nie może odnaleźć się w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak jak sprawić, żeby „ta nowa” poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym nowy przyjaciel Benni oraz… odrobina magii. Ida zaprzyjaźnia się z mówiącym lisem, a kompanem nieśmiałego Benniego staje się leciwa żółwica. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy! Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Ida, wraz z nowymi kolegami, próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią! Czy nowa przyjaźń przetrwa tę niełatwą próbę?

„Szkoła magicznych zwierząt” zachwyci wielbicieli czarów i wciągających zagadek. Magiczna opowieść na podstawie książek Margit Auer to idealna filmowa przygoda dla całej rodziny!

Materiały do pobrania

Twórcy

Reżyser
Gregor Schnitzler
Scenariusz
Viola M. J. Schmidt, John Chambers, na podstawie powieści Margit Auer
Montaż
Zaz Montana
Muzyka
Dominik Giesriegl
Obsada główna
Emilia Maier, Leonard Conrads, Loris Sichrovsky
Producent
Alexandra Kordes, Meike Kordes
Produkcja
Kordes & Kordes Film Süd GmbH
Polski dystrybutor
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Agent sprzedaży
Global Screen

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter