Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

LasseMajas Detektivbyrå – Skorpionens gåta

reż. Tina Mackic
Szwecja 2022 / 83’
dubbing, angielskie napisy
nośnik: DCP

Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?

Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby?

Film na podstawie bestsellerowej serii książek Martina Widmarka zdobył nagrodę publiczności na 9. MFF Kino Dzieci. „Tajemnica Skorpiona” jest już szóstą filmową częścią przygód ulubionych młodych detektywów, Lassego i Mai.

Materiały do pobrania

Twórcy

Reżyser
Tina Mackic
Scenariusz
Henrik Engström, Mattias Grosin
Obsada główna
Nils Kendle, Polly Stjärne, Suzanne Reuter, Henrik Hjelt
Producent
Jonathan Ridings, Annika Sucksdorff
Produkcja
SF Studios Production AB, Film i Väst, SVT
Polski dystrybutor
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Agent sprzedaży
REinvent Studios

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter