dystrybucja

Wyczekiwana adaptacja powraca! „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” w kinach od 5 kwietnia

05/04/24

Wciągająca zagadka, szkolne rozterki i magiczne zwierzęta – nagrodzona na 10. MFF Młode Horyzonty w plebiscycie publiczności adaptacja książki Margit Auer już od 5 kwietnia na dużym ekranie. „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” to wyczekiwana kontynuacja hitu, który został obejrzany w kinach przez ponad 140 tysięcy widzów.

5 kwietnia na ekrany kin trafi „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” – druga część hitu, który zebrał w Polsce 140-tysięczną widownię. Nowa odsłona przygód uczniów zaczarowanej szkoły przyciągnęła w Niemczech ponad dwumilionową publiczność – tym samym stała się najpopularniejszym filmem familijnym ostatniej dekady. Tytuł otrzymał Niemiecką Nagrodę Filmową w kategorii nagroda publiczności za najbardziej kasowy film roku. Podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty adaptacja książki Margit Auer podbiła serca również polskiej widowni, zwyciężając w plebiscycie publiczności.

Bestsellerowe książki na ekranie

„Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” to adaptacja książki autorstwa Margit Auer. Jak mówi sama autorka, za sukcesem tytułu stoi jego ponadczasowy przekaz.

Uczniowskie sprawy są rzeczywiście uniwersalne: poczucie samotności, tęsknoty za domem podczas kilkudniowej wycieczki szkolnej, np. nad morze, gdy w klasie znajduje się osoba, która boi się wody. Zawsze ktoś taki się znajdzie

– podkreśla Margit Auer.

W drugiej części „Szkoły magicznych zwierząt” klasa Idy wita nowe zwierzęta: niesfornego pingwina i pomocnego, ale nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, nie wszystko idzie im kolorowo. Dyrektor ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Czy musical zakończy się sukcesem? Jakby tego było mało, ktoś co noc rozkopuje szkolne podwórko… Losy szkoły wiszą na włosku!

Choć przyznaje, że nie był to łatwy proces, pisarka brała udział w realizacji filmu.

Filmowcy mają swoje zasady, swój tryb pracy, ja również, dlatego musieliśmy się siebie nawzajem nauczyć. Najważniejsze było dla mnie, by Ida, Jo, Benni, Helena nie zmienili swoich charakterów. Nauczyłam się, że fabuła ekranizacji musi być inna, przede wszystkim: szybka, ekscytująca. Ale nie zmienili się, jak wspomniałam, sami bohaterowie: Ida jest pewna siebie, ale samotna, Benni nieśmiały, Helena podstępna, ale jednocześnie kryjąca w sobie tajemnicę

– dodaje autorka.

Kolejny tom serii już w sprzedaży

20 marca nakładem Wydawnictwa Debit do sprzedaży trafił jedenasty tom serii. Opatrzona licznymi ilustracjami „Szkoła magicznych zwierząt. Obóz przetrwania” to przygody w leśnej głuszy, kolejna zagadka i jeszcze więcej magii. Gratka dla wszystkich miłośników fantastyczno-przygodowych opowieści!

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter