dystrybucja

Wielki powrót Basi! Nowe przygody ulubienicy przedszkolaków – „Basia. Jestem w sam raz” – w kinach od 7 czerwca

25/03/24

Basia wraca na ekrany kin! Adaptacje uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak z rezolutną pięciolatką w roli głównej podbiły serca najmłodszych widzów i ich rodziców. Czwarta część animacji – „Basia. Jestem w sam raz” – w kinach od 7 czerwca.

Filmowa Basia oczarowała publiczność swoim bystrym spojrzeniem na świat i dobrą energią. Teraz rezolutna pięciolatka i jej przyjaciele powracają z nowymi przygodami! Serial „Basia” to historyjki pełne ciepła, świetnej zabawy i dziecięcej wrażliwości.

Basia ma charakterek. Mówi, co myśli. I co czuje. Trafia w sedno, stwierdzając półżartem: „Humor może być dobry albo zły. Ja najczęściej mam różny”. Jest zabawna i pełna uroku. Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok.

Adaptacja kultowych książek

Basia to postać doskonale znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej. Na ekran trafiła dzięki producentom z polskiego studia animacji GRUPA SMACZNEGO. Pomysł na połączenie klasycznej animacji ze stylem rysunków i humorem zawartym w książce złożyły się na sukces poprzednich części filmu. Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz.

Basia jest przede wszystkim prawdziwa. Świat wokół się zmienia, a ona pozostaje sobą. Emocje, które szczerze i całą sobą przeżywa, są niezmienne i zawsze ważne. Kiedy byłam mała, obiecałam sobie, że nigdy nie zapomnę, jak to jest mieć pięć lat. Teraz, gdy piszę o Basi, czerpię i z tej pamięci, i z uważnej obserwacji.

– mówi autorka serii Zofia Stanecka

Najnowszy tytuł wkrótce w sprzedaży

Seria o Basi wciąż się rozrasta. Już 5 czerwca br. na półki księgarń trafi najnowsza publikacja – „Basia. Wielka księga zwierząt domowych i przydomowych”. Tytuł ten to kontynuacja „Wielkiej księgi psów i kotów…”, która stała się hitem wśród przedszkolaków i ich rodziców.

Czwarta część przygód ulubionej bohaterki przedszkolaków w kinach od 7 czerwca! Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

  1. Basia i plac zabaw
  2. Basia i urodziny w muzeum
  3. Basia i alergia
  4. Basia i moda

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter