dystrybucja

Pełna emocji podróż po wielkiej północy! „Katak. Podwodna przygoda” w kinach od 2 lutego

10/01/24

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Mało kto wierzy, że jest samodzielny. Aby udowodnić swoją wartość, rusza w niezwykłą oceaniczną podróż, która obróci jego życie do góry nogami. Nadszedł czas, aby podbić wielką północ!

Katak należy do białuchów – ich nazwa wywodzi się od białego koloru ciała, który zyskują z wiekiem. Niestety, jako jedyny ze swoich rówieśników, Katak jest dalej cały szary. Aby udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem, i spełnić życzenie swojej babci, wyrusza na północ w poszukiwaniu dziadka. Dzielny bohater łączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekonuje się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Podczas swojej przygody na biegunie północnym poznaje siłę rodziny i wreszcie zaczyna czuć się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Przyroda wielkiej północy

„Katak. Podwodna przygoda” jest kanadyjską produkcją, w której można znaleźć inspiracje północnymi terenami tego kraju. Akcja filmu rozgrywa się w rzece Świętego Wawrzyńca, która była inspiracją dla scenarzystki. Jak sama powiedziała, w filmie można zobaczyć wiele gatunków morskich z tej rzeki, zarówno ryb, ssaków oraz ptaków. Część z tych zwierząt jest już coraz rzadziej spotykana na północnych terenach Kanady, co pokazuje jak bardzo zmienia się klimat. Tak więc poza warstwą rozrywkową film podkreśla niezwykle ważny i aktualny temat, czyli wagę dbania o środowisko naturalne.

Premiera 2 lutego!

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter