dystrybucja

Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” już na NH VOD

20/11/23

„Cicha dziewczyna” już na NH VOD. Przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w irlandzkich plenerach debiut fabularny Colma Bairéada to subtelna opowieść coming of age, przypominająca o uważności i trosce jako budulcach zaufania i roli miłości w procesie rozwoju dziecka.

„Cicha dziewczyna” to opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu.

Przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi oraz o niewinności dzieciństwa.

Nominowana do Oscara i nagrodzona na Berlinale w 2022 roku produkcja w niezwykły sposób kreuje atmosferę, magnetyzuje niedopowiedzeniem i wspaniałą pracą kamery. Colm Bairéad pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej.

Zobacz już teraz.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter