dystrybucja

Doceniony na międzynarodowych festiwalach film „Sea Sparkle” w kinach od 5 stycznia

14/12/23

Film otwarcia sekcji Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale, wyróżniony w Berlinie przez jury dziecięce i nagrodzony na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty. „Sea Sparkle” to nastrojowa, poruszająca historia o radzeniu sobie ze stratą i trudnymi emocjami. W kinach od 5 stycznia.

Morze jest dla Leny drugim domem. Dziewczyna regularnie wygrywa zawody żeglarskie, a jej tata nie ma sobie równych w łowieniu ryb. Czy rzucona na głęboką wodę poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem?

Ojciec nastoletniej Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale pewnego razu nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi, Kaz i Vincentem, podąża śladem tajemniczej morskiej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację.

Wyróżnienia na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty

Podczas tegorocznej edycji MFF Młode Horyzonty „Sea Sparkle” zostało nagrodzone przez jury European Children’s Film Association, które uznało, że jest to „mocna historia z wyraźną dziecięcą perspektywą”, a poruszona w niej tematyka jest „ukazana w sposób piękny, szczery i autentyczny”. Ponadto tytuł otrzymał wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych za ukazanie, „jak w niebanalny sposób przy pomocy medium filmowego, a jednocześnie z perspektywy dorastającej nastolatki, można przedstawić arcytrudny temat przepracowania traumy po stracie bliskiej osoby”.

Premiera 5 stycznia

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter