dystrybucja

Chłopiec i czapla z Oscarem za Najlepszy film animowany! Pierwsza taka produkcja w historii Młodych Horyzontów!

11/03/24

Chłopiec i czapla z Oscarem w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany! Najnowsza produkcja Studia Ghibli to pierwsze w historii anime ze Złotym Globem oraz Oscarem. To również pierwszy tytuł w filmowym katalogu Młodych Horyzontów z Nagrodą Akademii!

Chłopiec i czapla to najnowsza animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film został okrzyknięty arcydziełem w Japonii oraz zyskał uznanie krytyków i widzów na całym świecie. Oprócz Oscara, Chłopiec i czapla został także laureatem Złotego Globu oraz BAFTY. Młode Horyzonty odpowiadają za jego dystrybucję w Polsce, gdzie wyszedł do kin 19 stycznia. Od swojej premiery w Polsce, film został obejrzany przez ponad 100 tysięcy widzów. Jest to pierwsza produkcja anime, która trafiła w Polsce na ekrany sieci IMAX.

Chłopiec i czapla to wizjonerska opowieść nie tylko o stracie i przemijaniu, ale także popis niczym nieograniczonej wyobraźni. Po stracie matki Mahito wraz z ojcem opuszczają Tokio i przeprowadzają się na wieś. Chłopak zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga mu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, które dzielą żywi i umarli. Tam, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek.

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter