Wielka przygoda Niny

Nina et le secret du hérisson

reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Francja 2023 / 77’
dubbing, angielskie napisy

Życie bystrej Niny zostaje wywrócone do góry nogami, gdy jej tata traci pracę. 10-latka przygotowuje plan, aby pomóc swojej rodzinie. Razem ze swoim przyjacielem i rezolutnym mówiącym jeżem planują odnalezienie skarbu ukrytego w opuszczonej fabryce.

Tata Niny zawsze potrafi podnieść ją na duchu, a jego opowiadania pobudzają jej bujną wyobraźnię. Wszystko się zmienia, gdy zostaje zwolniony z pracy w fabryce. Kiedy ich życie traci kolory, Nina obmyśla plan, jak pomóc swojej rodzinie. Wraz z sąsiadem Mehdim oraz zaczarowanym rysunkowym jeżem, którego poznała dzięki swojemu uzdolnionemu tacie, postanawia włamać się do opuszczonej fabryki. Wspólnie spróbują odnaleźć skarb ukryty przez chciwego właściciela budynku. Dzięki sprytowi i zaufaniu, którymi darzą się nawzajem, krok po kroku przybliżają się do swojego celu. Wielka przygoda właśnie się rozpoczyna!

Nagradzany film nominowanych do Oscara twórców „Kota w Paryżu” to piękna i ujmująca animacja pełna napięcia, humoru i jedynej w swoim rodzaju przygody!

Twórcy

Reżyser
Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Scenariusz
Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Muzyka
Serge Besset
Producent
Jérôme Duc-Maugé, Pierre Urbain, David Mouraire
Produkcja
Parmi les Lucioles, Auvergne Rhône-Alpes Cinéma, KMBO, Doghouse Films
Polski dystrybutor
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Agent sprzedaży
Les Films du Losange
Język oryginalny
francuski

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter