Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

La fameuse invasion des ours en Sicile

reż. Lorenzo Mattotti
Francja, Włochy 2019 / 82’
dubbing

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek. Film miał swoją premierę w Cannes, został też zauważony na festiwalach w Sevilli i Annecy.

Twórcy

Reżyser
Lorenzo Mattotti
Scenariusz
Thomas Bidegain, Dino Buzzati, Jean-Luc Fromental
Montaż
Nassim Gordji Tehrani, Julien Rabia, Sophie Reine
Muzyka
René Aubry
Producent
Christophe Jankovic, Valérie Schermann
Produkcja
Prima Linea Productions
Polski dystrybutor
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Młode Horyzonty vod!

Młode Horyzonty w Twoim domu! Wyjątkowa oferta dla młodych widzów na platformie NHvod.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter